
De cybersecurity van onze producten is van groot belang voor Bender. Daarom volgen we voortdurend relevante ontwikkelingen en bedreigingen in de cybersecurity-omgeving en nemen we deze bevindingen op in onze ontwikkelprocessen. Ontdekte kwetsbaarheden worden snel onderzocht en, indien nodig, aangepakt door beveiligingsupdates.
Als lid van het Computer Emergency Response Team (CERT) van de Vereniging Elektrotechniek (CERT@VDE.CERT) profiteert Bender van de maatregelen, de uitwisseling en de oplossingen die samen met partners worden gevonden. De expertgroep van IT-experts, die is afgestemd op de belangen en eisen van middelgrote bedrijven, rapporteert beveiligingslacunes, ontwikkelt oplossingen en stelt deze ter beschikking van de partners.
We zullen op de hoogte worden gebracht van potentiële kwetsbaarheden op het vroegst mogelijke moment en kunnen onmiddellijk reageren.
Bender is ook lid van de Alliance for Cybersecurity (ACS) in het Federal Office for Information Security (BSI). Regelmatige penetratietests en IT-audits worden gebruikt om de beveiligingsnorm te controleren. Ze vinden regelmatig plaats in het kader van veiligheidscertificeringen, die de respectieve kennistoestand weerspiegelen. De isolatie van interne systemen vindt altijd plaats volgens de huidige stand van de techniek om toegang van buitenaf te voorkomen. Dit voorkomt dat kwaadaardige codes apparaten bereiken in alle stadia van de productontwikkeling.
We verwelkomen de samenwerking met de beveiligingsgemeenschap om kwetsbaarheden in onze producten en systemen te identificeren en aan te pakken. Het gecoördineerde beleid voor kwetsbaarheidsbekendheid bepaalt hoe we omgaan met beveiligingslekken en welke verwachtingen we stellen aan de detectoren.

Een kwetsbaarheid kan worden gemeld via het e-mailadres psirt@bender.de.
Als u versleuteld met ons wilt communiceren, gebruik dan deze PGP-sleutel.
Gepubliceerde Kwetsbaarheidsrapporten
De Cyber Resilience Act (CRA) stelt nieuwe bindende eisen aan de cyberbeveiliging van producten met digitale elementen. Als fabrikant van oplossingen voor elektrische veiligheid en energievoorziening doen we bij Bender er alles aan om deze eisen tijdig en duurzaam te implementeren.
Vanaf 11 december 2027 mogen de betreffende producten in de EU alleen nog worden geleverd als is aangetoond dat ze aan de CRA voldoen. De eerste meldingsplichten met betrekking tot actief misbruikte kwetsbaarheden gaan in op 11 september 2026.
Voor bestaande producten betekent de CRA dat cyberveiligheid niet alleen op het moment van marktintroductie, maar gedurende de gehele productlevenscyclus gewaarborgd moet zijn. Dit omvat de voortdurende beoordeling van risico’s, het verstrekken van beveiligingsupdates en de gestructureerde aanpak van kwetsbaarheden tijdens het gebruik. Onze processen worden daarom zo ingericht dat producten op lange termijn veilig kunnen worden gebruikt en dat er ook in de praktijk op nieuwe bedreigingen wordt gereageerd.
Ook zonder volledig geharmoniseerde normen richten we ons al op de basisprincipes van de CRA en op gevestigde best practices. Daartoe behoren met name:
Zo zorgen we ervoor dat onze producten nu al aan een hoog veiligheidsniveau voldoen en dat toekomstige wettelijke eisen efficiënt kunnen worden geïntegreerd.
Met deze holistische aanpak streeft Bender ernaar cyberveiligheid duurzaam in zijn producten te verankeren en tegelijkertijd transparantie en vertrouwen bij zijn klanten te creëren.